س. بهمن ۲۹ام, ۱۳۹۸

پایگاه اطلاع رسانی

حوزه علمیه امام صادق (ع) قزوین

حجت الاسلام والمسلمین احمد ذوالفقاری: اولين وظيفه ما تربيت طلاب است و ديگر وظيفه اي نداريم

اولين وظيفه ما تربيت طلاب است و ديگر وظيفه اي نداريم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) استان قزوین حجت الاسلام والمسلمین  احمد ذوالفقاری مدیر مدرسه امام صادق (ع) صبح امروز در اولین جلسه با اعضای کادر مدرسه امام صادق (ع) در آستانه شروع سال تحصیلی، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و آرزوی قبولی عزاداری ها با بیان اینکه ما وارثان پيامبرانيم، ما اميد اهل بيت هستيم، نه شغلهاي دیگر، من و شما بايد روح مردم رو پيشرفت بديم، جو گير نشويم كه جامعه مادي شده، ما هم مقصر هستيم، ولي وظيفه ما مشخص است فرمودند:

اولين وظيفه ما تربيت طلاب است و ديگر وظيفه اي نداريم. و اینکه تعليم مقدمه تربيت است. همه دروس بايد منتهي به رشد طلبه بشود، ما نسبت به تك تك طلبه ها در روز قيامت بايد پاسخگو باشيم، تربيت طلبه از نماز شب و سينه زدن ها بالاتر است.

ایشان در ادامه فرمودند که تنها كار ما تربيتي و تهذيبي است، از همه دوستان ميخاهيم كه بر کار ما نظارت كنند، ما (نفس انسان) نسبت به خودمان غافل هستيم، باید ساعاتي در روز را اختصاص بدهيم به خودمان، بيانديشيم و تامل كنيم، محاسبه و ارزيابي كنيم تا رشد كنيم، طبق سخن اهل بيت(ع)  اول خودت رو ادب كن بعد به سراغ ادب ديگران برو، ما باید اینچنین احادیث را سرلوحه ی کار خودمان قرار بدهیم ان شاءالله.

مدیر مدرسه امام صادق (علیه السلام) ضمن بیان اینکه چاپلوسي يعني تقرب بغير خدا و این کار از گناهان كبيره است، ادامه دادند که نسبت به كارهايي ك انجام مي دهيم محاسبه داشته باشيم،ما يک كادري مي خواهيم که نسبت به همدیگر برادر باشند و اینکه فرمودندحق مؤمن بر مؤمن چيست، و گفته اند که: بگذر.امام صادق (علیه السلام) فرمودند: من مي ترسم ك براي تو حق مؤمن را بگویم و تو نتواني آن را ادا كني. بايد اراده نوكري داشته باشد و گر نه جزء مسلمان نيست.

حجت الاسلام ذوالفقاری گفت: دوستان تا آنجا كه مي توانيد دوست و ياور همديگر باشيد و اينكه اگر ايرادي از كسي ديديد اول به خودش بگویید، اگر اشكال عموميه، و داره خلل وارد مي كنه، باز هم به خودش بگویید، و اگر به شخص ديگري بگویید، این کار غيبت است، و تذكر شما واجبه و این کار  نهي از منكر است و واجب. آن وقت است که دیگر نمي توانيم تربيت صحیحی انجام دهیم، همه ما نسبت به همدیگر حق و حقوقی داريم، من اگر اشتباهی انجام بدهم و شما به بنده تذکر ندهید شما هم در این موضوع مسئول هستید و اگر پشت سر بنده بگویيد این مسئولیت دو برابر می شود.

و نکته آخر این که با صداقت همديگر را دوست داشته باشيد و به یکدیگر محبت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.