س. بهمن ۲۹ام, ۱۳۹۸

پایگاه اطلاع رسانی

حوزه علمیه امام صادق (ع) قزوین

حجت الاسلام والمسلمین شرافتي: وظیفه اصلی ما این است که اخلاق عملي را بايد در اختيار طلبه بگزاريم.

وظیفه اصلی ما این است که اخلاق عملي را بايد در اختيار طلبه بگزاريم.

حجت الاسلام شرافتي بعد از تقدیر و تشکر از مدیریت مدرسه و دیدگاه ها و نقطه نظرات ایشان ادامه دادند که چطور همه ی طلاب پرونده آموزشی دارند، همینطور باید پرونده معنوي هم براي طلاب داشته باشيم، خانواده طلاب آن ها را أمانت به حوزه سپردند، ما باید دنبال إشكالات كار و اخلاقیات طلاب باشيم.

ایشان ضمن اشاره به این نکته که تمام اساتيد و كادر مدرسه بايد عملا هم اخلاقي باشند، فرمودند که آيا استاد و كادر ما بايد فقط در زمان اداري در مدرسه حضور پیدا بکنند، چطور مراكز ديگر برای ساعات غیر اداری خودشان اورژانس دارند، ما هم باید براي ساير زمان های اداری در کنار طلاب باشیم و مشکلات و نیاز های آن ها را به صورت شبانه روز برطرف نماییم.

استاد اخلاق مدرسه امام صادق (علیه السلام) ادامه دادند که در این نظام جدید تنها فضاي آموزشي را حاكم كردند و حالت تصنعي حاكم گرديده، که این مسئله باید به صورت دقیق بررسی گردد، داشتن اخلاق سياسي طلبه خیلی مهم است به گونه ای که طلبه بايد پناهگاه جامعه باشد در تمام زمینه ها،چرا فضاي طلبه بايد خط چپ و راست باشد، این مسئله هم باید بررسی شود.

حجت الاسلام غلامرضا شرافتي به این نکته اشاره کردند که گرايش اساتید به دروس قديم يا جديد، طلاب را دگرگون مي كند، ما بايد اخلاق علمي هم داشته باشيم، ما به اخلاق غرب هم اطلاع داشته باشیم.

و در پایان این که وظیفه اصلی ما این است که اخلاق عملي را بايد در اختيار طلبه بگزاريم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.