ج. مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۹

پایگاه اطلاع رسانی

حوزه علمیه امام صادق (ع) قزوین

فعالیت کادر مدرسه امام صادق علیه السلام در جهت برگزاری کلاس های مجازی با تمام توان

1 min read
با یاری خداوند متعال و حمایت های پدرانه مدیر محترم مدرسه و همکاری صمیمانه معاون آموزش و سایر عزیزان، فعالیت قسمت (آموزش مجازی) در سایت رسمی مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام ایجاد گردید تا دوستان بتوانند از ظرفیت های ایجاد شده استفاده بنمایند.

مسئول فضای مجازی و سایت مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام خبر داد:

فعالیت کادر مدرسه امام صادق علیه السلام با تمام توان در جهت برگزاری هرچه بهتر کلاس های اساتید در سایت مدرسه به صورت روزانه

به گزارش خبرگزاری حوزه از قزوین، حجت الاسلام سیدمحمدجواد حسینی فرمودند: بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس علمیه تا اطلاع ثانوی تصمیم بر این شد جهت جلوگیری از عقب افتادن دروس طلاب، اساتید صوت مربوط به هر درس را برای مدرسه ارسال کنند تا ما بتوانیم با تشکیل کلاس در سایت مدرسه جلوی هرگونه ضرر را متحمل شویم.

بر همین اساس با یاری خداوند متعال و حمایت های پدرانه مدیر محترم مدرسه و همکاری صمیمانه معاون آموزش و سایر عزیزان، فعالیت قسمت (آموزش مجازی) در سایت رسمی مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام ایجاد گردید تا دوستان بتوانند از ظرفیت های ایجاد شده استفاده بنمایند.

اساتید محترم صوت هر درس در هر پایه را برای کادر محترم مدرسه یک روز زودتر ارسال می کنند و فردای آن روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ ظهر صوت ها در سایت مدرسه بارگزاری می شوند.

مسئول هر پایه جهت ارتباط اساتید و طلاب و برطرف کردن اشکالات احتمالی به شرح ذیل است:

پایه اول: حاج آقا مقدم (تلفن تماس: ۰۹۱۲۷۵۸۵۳۲۱ )

پایه دوم: حاج آقا حصاری (تلفن تماس: ۰۹۰۱۶۸۷۴۴۷۷)

پایه سوم و چهارم: آقای اصلی بیگی (تلفن تماس: ۰۹۱۹۲۸۱۰۲۰۴)

پایه پنجم: حاج آقا خدابخش (تلفن تماس: ۰۹۱۹۳۸۲۸۰۳۴)

پایه ششم: حاج آقا قربانی (تلفن تماس: ۰۹۱۲۵۸۲۸۰۶۸)

مسئولیت بررسی پاسخ سوالات و نظرات طلاب و همچنین حضور وغیاب طلاب: حاج آقا آزادی (تلفن تماس: ۰۹۱۲۴۸۱۸۴۴۱)

برخی از دوستان سوال پرسیدند که چرا داخل پیام رسان ایتا و غیره فعالیت نمیکنید؟

در پاسخ به این عزیزان باید بگویم که این پیام رسان ها یک زیرساخت ارتباط و ارسال و دریافت پیام است و حال اینکه سایت رسمی مدرسه امام صادق علیه السلام که امسال حدود سومین سال فعالیتش می باشد، دارای تمامی این زیرساخت ها می باشد حتی در بعضی موارد بهتر و دقیق تر، پس لزومی به انجام فعالیت در برنامه هاو سایت های دیگران نداریم.

در جواب به سوال دیگر دوستان که چرا مدارس دیگر در سایت فعالیت نمیکنند، باید پاسخ بدهم که چون زیرساخت و نیروی مرتبط با این موضوع را ندارند.

برخی از دوستان فرموده اند که اینترنت ایتا رایگان است و ما برای حضور در سایت مدرسه باید هزینه فراوانی را تقبل کنیم!!!!؛؛؛؟؟؟

در پاسخ به این صحبت شما با کمال احترام می گویم که اطلاعات شما کاملا غلط است، همانطور که برای سایت مدرسه نیاز به اینترنت دارید برای حضور در پیام رسان ایتا نیز به اینترنت نیاز دارید.

در ضمن در این ایام که دولت به هر اینترنت خانگی مقدار ۱۰۰ گیگابایت حجم ترافیک رایگان داده است دیگر نیازی به خرید ندارید.

همچنین دوستان کادر مدرسه که زحمت بارگزاری صوت اساتید در سایت مدرسه را می کشند، تمامی صوت ها و فایل ها را از نظر حجم و کیفیت بررسی کرده، سپس در جهت تسهیل استفاده طلاب، حجم فایل ها را کمتر از نصف می کنند تا شما عزیزان هزینه کمتری بابت اینترنت پرداخت نمایید. در ضمن این قابلیت در سایر پیام رسان ها موجود نمیباشد.

این نصف کردن حجم صوت ها، علاوه بر کم تر مصرف شدن اینترنت باعث افزایش سرعت استفاده شما عزیزان نیز می باشد.

برخی دوستان فرمودند که در محله و روستای ما به علت کند بودن یا عدم وجود اینترنت، پیام رسان ها باز می شوند ولی سایت مدرسه باز نمی شود؟!؛؛؛؛

در پاسخ به این دوستان باید بگویم که اگر اینترنت که پایه اولیه جهت باز شدن هرگونه برنامه و سایت می باشد فراهم باشد، تمامی فضاهای مجازی باز می شوند و اگر اینترنت قطع باشد هیچ برنامه ای بر بستر اینترنت قابل استفاده آنلاین نمی باشد. در ضمن طبق گفته وزیر ارتباطات تمام نقاط کشور حتی دورترین نقاط روستایی و کوهستانی تحت پوشش اینترنت پایه میباشد که می تواند سایت مدرسه را باز کند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه بعضی از دوستان فرموده اند که ما قابلیت ارسال پاسخ نداریم یا اینکه ارسال می کنیم ولی همان زمان به نمایش در نمی آید: باید پاسخ بدهم که امکان ارسال پاسخ برای تمامی دوستان فراهم است واینکه پاسخ همان لحظه به نمایش در نمی آید خواسته خودمان است تا جواب و پاسخ دوستان بررسی و بعد از تایید و حضور وغیاب به نمایش دربیاید.

در سایت مدرسه امکان تشخیص هویتی افراد بر بستر IP استفاده شده فراهم است، فلذا نیازی به اینکه شخصی بعنوان نفر دیگر واردسایت شود قابل پیگیری است. در ضمن در صورت نیاز به هر شخص نام کاربری و کلمه عبور تخصیص پیدا خواهد کرد.

طلاب عزیز می توانند سوالات خود را در قسمت پاسخ و نظرات ثبت کنند و استاد مربوطه می تواند به آن پاسخ دهد، این قابلیت وجود دارد که گفتگوی آنلاین بین طلبه و استاد فراهم شود البته باید یک ساعت خاصی مشخص شود که استاد بتواند در هر درس از هر پایه حضور بهم رساند.

همچنین تمامی این محتوا ها و صوت ها می تواند در سایت مدرسه بایگانی شده بمانند و در سنوات آینده از آنها استفاده نموده و بسیار راحت قابل جستجو کردن و شکیل تر از سایر فضاها می باشند.

همچنین برخی سوال پرسیدند که نمیتوانند فایل های صوتی را دانلود کنند؟

در پاسخ به این عزیزان: شما می توانید روی صوت مورد نظر (راست کلیک) نمایید و گزینه (SAVE) را بزنید تا ذخیره بشود.

در آخر ما ادعا نداریم که کارمان بدون خطا و اشکال است ولی ادعا داریم که می توانیم بهترین باشیم، با یاری شما دوستان و عزیزان ان شاءالله

2 thoughts on “فعالیت کادر مدرسه امام صادق علیه السلام در جهت برگزاری کلاس های مجازی با تمام توان

  1. در مورد حضور غیاب وقتی شما در یک روز دو تا صوت برای هر درس میزارید حضور غیاب چطور لحاظ میشه ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.